Kimmen00
Medlem
Verklig. Galet högt faktiskt.. Vi snackar Grekland, inte Mauritius..Bara för att något säljs till det priset så är det inte rimligt per automatik. Men uppenbarligen finns det folk villiga att betala det!
Verklig. Galet högt faktiskt.. Vi snackar Grekland, inte Mauritius..Bara för att något säljs till det priset så är det inte rimligt per automatik. Men uppenbarligen finns det folk villiga att betala det!
Faktiskt billigare på Mauritius nu på vår sommar än Grekland..Verklig. Galet högt faktiskt.. Vi snackar Grekland, inte Mauritius..
Ingen frukost?Vilken hemsk upplevelse, de fick ingen frukost, och med de priserna per natt förstår jag att de inte har några Euro kvar så de kan gå till ett kaffe och köpa några frallor att stilla sin hunger, tänk vad folk får utstå på sin charterresa.
Känns som ett fall av att ingen i personalen kan/vill/vågar tänka själv, och så går man blint på vad datorn säger... :-(märkligt skött av Norwegian
![]()
Norwegian lämnade kvar Alexander, 15
Alexander Tosic, 15, skulle åka hem till Stockholm efter en vecka hos mormor och morfar i Piteå. Men vid gaten får han information om att Norwegian-flighten är överbokad och att han inte får åka med. – Det är ju helt galet att de väljer att låta ett minderårigt barn stå ensamt kvar, säger...www.expressen.se
Visserligen är grabben 15 år och fick 250 euro.. men iaf, märkligt skött av Norwegian, nog 17 borde det funnits ngn annan att plocka av..
Om han inte reser som UM, vilket jag har svårt att tro han gör som 15-åring så är det samma villkor som för alla andra.
Det stod ju dock i artikeln, han reste på vuxenbiljett för de "visste" inte hur/att man kunde boka separat ungdomsbiljett..
Och ja, det ÄR samma villkor som för alla med en vuxenbiljett, men så kan man använda hjärnan oxå och kanske inte lämna ett minderårigt barn (i lagens mening) själv..