Jag tyckte jag läst att EBG och EBD kan ringa in och boka inom 72h, det är enda undantaget.A) vad jag förstått ja. Spelar ingen roll. De kan boka Skyresor med andra bolag men även där är det 72h som gäller. I övrigt tillkommer avgift om resan kan bokas på nätet.
B) måste ringa in. Skall inte behöva betala avgift eftersom det inte går att boka på nätet.
Låter rimligt. Då dessa sannolikt sitter med klart mest poäng klarar de ett bedrägeri bättre än övriga medlemmar.Jag tyckte jag läst att EBG och EBD kan ringa in och boka inom 72h, det är enda undantaget.
Kan vara att det bara finns 1 plats, om du sökt på 2 innan.Med risk för att denna fråga besvarats tidigare så skjuter jag ändå ut den. Om spörsmålet är avhandlat tidigare får ni gärna peka mig i rätt riktning.
När jag söker bonusresa så ser jag tillgänglighet/guldplupp i kalendervyn "Lägsta pris" (se nedan) - men det finns inga bonusresor när jag väl klickar mig in på aktuellt datum.
Är det SKIT som i vanlig ordning är i farten och buggar
eller missar jag något fundamentalt?
Visa bifogad bild 178579
Eller att resultaten är utdaterade, har för mig att SAS uppdaterar typ en gång per dygn. Kan rekommendera reseassistentens lösning där kan man filtrera bättre.Kan vara att det bara finns 1 plats, om du sökt på 2 innan.
Gäller det inte bara deras ”Award Finder”? Deras vanliga sökfunktion är ju up-to-date men kanske inte prickarna då?Eller att resultaten är utdaterade, har för mig att SAS uppdaterar typ en gång per dygn. Kan rekommendera reseassistentens lösning där kan man filtrera bättre.
Jag trodde det i grunden var samma funktion bara att award finder har ett lager ovanför där man kan filtrera men har inga belägg för mitt antagande.Gäller det inte bara deras ”Award Finder”? Deras vanliga sökfunktion är ju up-to-date men kanske inte prickarna då?