J klass ger väl 100% på TK, eller?ToR = 28,800 poäng till och med?
J klass ger väl 100% på TK, eller?ToR = 28,800 poäng till och med?
J klass ger väl 100% på TK, eller?
Alright, hade inte koll på % så ville bara se så att första svaret missförstått förutsättningen kring ToR.14 800 är totalen ToR. J-klass ger som sagt bara 100% så det blir ingen syndaflod av poäng ur SAS ymnighetshorn.
Gillar din formuleringskonst14 800 är totalen ToR. J-klass ger som sagt bara 100% så det blir ingen syndaflod av poäng ur SAS ymnighetshorn.
Hej forumet, åkte på en LH business companion ticket ARN-MUC-CPT, bra deal och första benet gav 2000 poäng i EB programmet. Är nu ute och far på motsvarande deal i C klass, men då ser jag att jag bara fått 750 poäng på samma flight. Vad har skett sedan november ?![]()
Var det SAS som utförde ARN-MUC? Även om det sker på LH flygnummer gäller i så fall SAS intjäningstabellen och inte den för Lufthansa.Hej forumet, åkte på en LH business companion ticket ARN-MUC-CPT, bra deal och första benet gav 2000 poäng i EB programmet. Är nu ute och far på motsvarande deal i C klass, men då ser jag att jag bara fått 750 poäng på samma flight. Vad har skett sedan november ?![]()
Om du inte vet vilken bokningsklass ”de brukar sälja som Business 2-4-1” tycker jag att det är märkligare att du baserar din förvåning på ett enda tidigare fall. Ett sample sixe = 1 är ju alldeles extremt osäkert, känns utomordentligt udda att basera sin förvåning/förväntan på något som hänt en gång tidigare.Vet inte vad de brukar sälja som Business 2-4-1, men jag blev lite snopen bara