Fredrik Staxäng
Medlem
LGW express går till Victoria.
Man kan också ta Thameslink till London Bridge eller Blackfriars. Tar 35min om man tar en express, 47-53min om tar ett mjölktåg.
LGW express går till Victoria.
Tyvärr ej möjligt att flyga till LCY från GOT utan att blanda in minst en mellanlandning och längre och dyrare flygresa. Men bra tips annars!Canary Wharf är trevligt. Perfekt läge om du flyger till/från LCY.
Inte testat Curio.Tyvärr ej möjligt att flyga till LCY från GOT utan att blanda in minst en mellanlandning och längre och dyrare flygresa. Men bra tips annars!
Så Hilton är att föredra framför Curio i det området enligt dig?
Tyvärr ej möjligt att flyga till LCY från GOT utan att blanda in minst en mellanlandning och längre och dyrare flygresa. Men bra tips annars!
Så Hilton är att föredra framför Curio i det området enligt dig?
@Tonton Tycker nya Curio Canary Wharf är bäst i London har jag för mig......
Jag litar iof inte 100% på honom men han är ett hyffsat riktmärke![]()
Bra uppdatering av hotelläget i Canary Wharf, tack!Curio alla dagar i veckan före Hilton. Ligger på promenadavstånd från varandra.
Tyckte Hilton CW var okej förut - men har verkliga insett hur trött och tråkigt det är efter att ha bott på Curio några gånger. Curio har seglat upp att bli min favorit i London! Synd bara att just lokaliseringen inte alltid är super för jobb. Privat så blir det nu mitt primära hotell tillsammans med DT Greenwich, då dessa två ligger i mina old hoods. Curio har också definitivt min favoritfrukost i London!