Senaste nytt

Courtesy upgrade på SAS longhaul som Eurobonus Diamond/Pandion

Den senaste jag fick var 2018 eller om det var 2019. Den enda gången också till LAX. Har verkligen inte haft någon lycka sedan dess.
 
Du har nu påstått några gånger att courtesy upgrade har varit en publicerad förmån, som numera (ganska nyligen?) tagits bort från den publika webbplatsen. Du kanske har rätt, men eftersom jag själv aldrig sett den där undrar jag ungefär när det var en publicerad förmån? Finns det någon screenshot eller citat av text från SAS webbplats tidigare i trådens 168 sidor som du kan länka till, så vi andra kan se när detta var och hur det uttrycktes?

Trådens först sidorna från 2015, som jag gick tillbaka till, innehåller ju "läckt" interninformation från SAS, och det nämns någon screenshot som tagits bort.
Jag tror mig ha sett det i skrift när jag var Diamond, vilket jag var 23/24
 
Toppen