Mina senaste dagars runtresande har jag gjort utan incheckat bagage, har varit lättast så.
Är det inte konstigt att en flygplats som HND, med den nya internationella terminalen och allt, inte klarar interlining av bagage så bra?
Sitter i en nästan tom Menzies lounge på Landvetter! Nya fåtöljer och bord sen jag var här i slutet på januari. Ett riktigt lyft! Samma tråkiga utbud på det matiga dock. Nu bär det av mot LHR med ett stopp på galleries south innan ett club world säte väntar på resan till Miami och vidare till Orlando!
Sitter på SAS Scandinavian på ARN, väntar in LX1251 till ZRH klockan 15:50. Finns en bra chans för OpUP på LX180 så jag valde åka ner med LX kärren och inte SAS som går 55min senare.
Frågan är om min nästa BusinessClass.se Loungen™ 2012 check-in blir SEN loungen eller HON/First i ZRH![]()
Enjoy BA....såg det var A321 idag till LHR?? Bra beläggning...eller bara last minutenA/c change?