Senaste nytt

[Business class] Stockholm-Bangkok T/R, Turkish Airlines, 15.000 SEK inkl. skatter

Jag kollade igår på nätet och såg vilka dagar som såg bäst ut, därefter gick jag till en resebyrå (Ticket) som gjorde bokningen. Betalning i butiken med Diners för maximala poäng! Har nu bekräftade J-biljetter.
 
Har just bokat familjen över jul och nyår för fantastiska 11.401 kr pp. Stort tack till trådskaparen!

Och vi kommer i februari 2014 för 11.670:- per person. Osannolikt billigt för Businessclass hela vägen. Går utmärkt att boka direkt på Turkish Airlines hemsida. Sen får man hoppas att det blir en A330-300 med nya sätena också.
Sittplatser får vi ringa om i november. Det brukar fungera om man är bra på att bokstavera på engelska.....:)
 
Är den här förlängd eller? För när jag söker nu i november har priset gått ner ytterligare och ligger på 11 139 kronor vad jag kan se. Väldigt billigt.
 
Är den här förlängd eller? För när jag söker nu i november har priset gått ner ytterligare och ligger på 11 139 kronor vad jag kan se. Väldigt billigt.

Tack för påminnelsen. :)

Turkish Airlines laddade upp en ny fare basis JN1BX (tidigare var det JNN1BX) runt 23/26 mars.

Eftersom det har blivit olika priser mellan Stockholm/Göteborg/Oslo, har jag skapat separata trådar.
Priserna från Göteborg och Oslo kan ni hitta här.
http://www.businessclass.se/deals/1...turkish-airlines-12-350-sek-inkl-skatter.html
http://www.businessclass.se/deals/1...turkish-airlines-12-900-sek-inkl-skatter.html
 
Det kostar ungefär runt 11.100 SEK/DKK/NOK från Stockholm/Köpenhamn/Oslo men inte från Göteborg. Jag undrar varför. :confused:

Screenshot20130401_1.jpg
 
Det kostar ungefär runt 11.100 SEK/DKK/NOK från Stockholm/Köpenhamn/Oslo men inte från Göteborg. Jag undrar varför. :confused:

Det är antagligen pricematching mot Norwegians (DU) Premium class som kostar runt 11.100-13.000 SEK inkl. skatter.

Fare basis av Norwegians Premium class är IPRSE.
 
Toppen