Senaste nytt

Aegean Miles&Bonus intjäningsfrågor tråden

SAS är ganska dåliga på att kreditera. I värsta fall blir det retro-claim, men då tar det två veckor prick innan poängen trillar in.
 
Jag är ungefär samma situation. Genomförde den 17/6 ARN-OSL med SAS i V-klass vilket är den sista svängen jag behöver göra för att nå 20k. Men inga poäng in på kontot än. Så det kanske bara går lite trögare på A3-kontoret just nu... :)
 
Sas Plus, aka OS Y, ARN-KIV imorgon. Måste komma underfund med antal poäng jag får och om jag ska ta det på EB eller Miles och Bonus.

Ska isf för första gången prova en fqtv för status och en för poäng. Ska läsa på ang. det - men det kan väl göras vid incheckningen?
 
Det gick inte. :(

Check in på Austrian C hade bara en ruta att fylla i. I loungen kan man bara fixa det på flyg som sas själva checkat in. Så ytterligare punkter går till eb istället för Aegan.

Nu har jag iaf en businessclass.se tag på ryggsäcken - trots att jag är en Y. ;)
 
Toppen