Ricci
Medlem
Brunchen är på Galleries FirstDet är tillåtet, så vitt jag förstår. Inga hinder mot MR med hotellövernattning, men man förmodas nog inte begagna sig av frukostmatsalen och liknande gemensamma utrymmen.
Brunchen är på Galleries FirstDet är tillåtet, så vitt jag förstår. Inga hinder mot MR med hotellövernattning, men man förmodas nog inte begagna sig av frukostmatsalen och liknande gemensamma utrymmen.
Blir det alltså att dricka frukost istället för äta?Brunchen är på Galleries Firstdvs finns ingen anleding att äta frukost
![]()
Isåfall är det väl inte helt omöjligt att det blir något likt "Safer travel testing programme" på Jersey.Det ryktas om att de kommer ta bort karantänskravet och ersätta det med påtvingat covid-test vid ankomst från länder utanför korridoren. Undrar vad det kommer gå lös på och hur lång tid det kommer ta.
Upptäckte idag att min resa till HNL avresa i slutet av januari, bokad när det var kampanj i C till HNL.
Bokad resa ARN-MUC-SFO-HNL med korta stopp, hemresan HNL-SFO-FRA-ARN
Ny bokning ARN-MUC(tidigare avgång med 3 timmar) sedan bokad MUC-IAD (framgår inte hur jag skall ta mig mellan IDA-SFO) sista benet SFO-HNL var fortfarande kvar.
Returen HNL-SFO FRA-ARN hur jag skulle ta mig mellan SFO-FRA framgick inte, när jag kollade bokningen stod det att jag var berättning till återbetalning av biljetten eftersom det var ändring mot original bokningen.
Ringde UNITED och damen som svarade (tog bara 4 minuter innan svar) försökte hitta alternativa resrutter, men hon gav upp efter 10 minuters sökande.
Återbetalning skall ta 12 veckor.
Det har varit mycket avbokningar den senaste tiden, ställer mig frågan hur skall jag kunna klar mitt EBD?
Nådde kvalificering i februari i år, har perioden Juni-Maj hoppas att vi som inte behövde "hjälp" för att få behålla statusen i förra perioden får det detta år.
Vilken webbplats är detta?Länge sedan man såg två SAS-flyg på väg till USA. Ger i alla fall mig lite positiva känslor om kommande tid. Men vet ju att det är lång tid tills det blir "normalt" igen. Visa bifogad bild 113792
Vilken webbplats är detta?
Det står ju att de skall vara "tillverkarde för medicinsk användning eller motsvarande". Borde ju tex betyda att tyg masker inte tillåts, oberoende vem som tillverkar dem.Enligt min bror som flög med SAS till Milano idag hade SAS massa åsikter om vad folk hade för typ av masker vid boarding. Inte hört det nånstans härförut, bara läst det som står här att "egentillverkade" inte är ok.
Ska man bära ansiktsmask? | SAS