Det kommer definitivt ta er till Asien i första klass med lite flexibilitet. Enklast att hitta First redan nu är Asiana och Thai, men ni borde planera för att kunna boka om till Lufthansa med 14 dagar till avresa för maximering.
Du kan inte boka Singapore eller Swiss med Eurobonus.Det finns inget smart sätt att boka First på Lufthansa/Swiss/Singapore Airlines direkt?
Vill inte direkt chansa, att åka Thai first class är inget som lockar mig.
Då ska du nog ställa in dig på att åka business för att inte bli besviken i slutändan.Vill inte direkt chansa, att åka Thai first class är inget som lockar mig.
Då ska du nog ställa in dig på att åka business för att inte bli besviken i slutändan.
Nej. Det blir en vanlig Senatorlounge för dig.Kommer man in i Lufthansas First Class Lounge i Frankfurkt om man åker First Thai?
Det går inte att boka First på Lufthansa direkt? Försökt hitta på Uniteds Hemsida, men finns inga First.
Inte med SAS EB-poäng. Har du Lufthansa Miles&More eller kontanter så går det att boka first tidigare än 14 dagar före avresa.Det går inte att boka First på Lufthansa direkt? Försökt hitta på Uniteds Hemsida, men finns inga First.
Som andra redan skrivit, det är 14 dagar innan tidigast som gäller för att boka Lufthans First med Eurobonuspoäng. Finns inget sätt att komma runt detta.Det finns inget smart sätt att boka First på Lufthansa/Swiss/Singapore Airlines direkt?
Vill inte direkt chansa, att åka Thai first class är inget som lockar mig.
Som sagt, inget som är "bekräftat" men vissa har blivit nekade mer än 2 flighter i avresezonen, det du hänvisar till är inte avresezon utan zonen för hemresa (vilket i och för sig borde ha samma regler).Grym sammanställning
Det enda jag ifrågasätter är Max 2 byten i en zon.
Jag har inte själv bokat det men det finns en post om lyckade bonusresor 2016 som går
Brunei (BWN) - Singapore (SIN) - Jakarta (CGK) - Bangkok (BKK) - Europa
Dvs 3 byten.