Ubbe
Medlem
Det går att följa presskonferensen kl 13:30 skandinavisk tid på länk Press meeting - Launch New Strategy SAS 2011-09-14 13:30
man kan ju hoppas på 100%.. men f*n trot..
man kan ju hoppas på 100%.. men f*n trot..
Källa, eller är den hemligDetta diskuterades ju senast i Jacob's intervju och det konstaterades att det för ju med sig kostnader. Helt sant, men frågan är ju vad kostnaden är för badwill är när man betalar 20 kr? för en kopp kaffe.
BA bjuder ju på en tråkig smörgås, vin/öl, kaffe, GT eller dylikt på sina Europeiska flygningar, vilket är en bidragande faktor till att jag rekommenderar BA till vänner och bekanta som ska ut och flyga. Värdet av nöjda resenärer är ju svårt att överskatta![]()
Vare sig Buy-On-Board eller ej, man får ingen bra mat i ekonomiklass. Det är en sorglig fakta.
Om man vill ha bra mat i ekonomiklass, bör man ta matsäck med sig.
Sedan finns det alltid risk att möta någon hjärndöd säkerhetskontrollpersonal som hävdar att yoghurt är vätska...