Senaste nytt

SAS öppnar ny rutt till Mumbai från Köpenhamn. Trafikstart 2 juni 2026

Går nu att söka och boka! :)

Screenshot_20250625_123856_Samsung Internet.jpg
 
Det måste vara nytt rekord: öppna för bokning samma dag som man annonserar en ny linje. Nu väntar vi bara på papegojkörens "när släpps awards?".
Var inne och tittade nu, BOM inte ens upplagt på Award Finder. Det här var mycket bättre under Star Alliance tiden! :mad:
 
Vad innebär detta gällande fördelning av maskiner? Är det någon på väg in eller kan vi förvänta oss neddragning på någon linje?
 
Skämt åsido så är ju detta onekligen en affärsrutt, tittar man på pressmeddelandet så är det uteslutande Mumbai som industriell stad med finansiella muskler som understryks och turism-pitchen kommer in som eftersläntare.
Glöm inte bort Bollywood. ;)
Kul med ny rutt :)
Avgång 06:00 på vägen hem känns däremot inte så lockande
Jag tycker att ankomst kl 01:30 är värre, men det är ju oftast så till dessa "halvlånga" destinationer där flygtiden inte är tillräckligt lång. :(

Men är ändå glad för en långlinje som inte är USA. :)
 
Toppen