Så blev det äntligen dags för InterContinental Berlin. Hela klabbet var bokat till mässa tidigare i veckan, så fick nöta lite hilton där istället.
Renoveringen går framåt. Marlene bar är nu färdig och de flesta rummen i west wing. Våning 12 (högsta) öppnade denna vecka, så jag blev visst första gäst i Jr Suite i hörnan. Smooth!
Åsså var det utsikten. Härligt med Berlin och Tiergarten i höstfärger.
Hälsningar fån Best Western Plus Hotel De Capuleti i Verona. Poängnatt som Diamond Select för snabb övernattning och uppgraderad till rum med inte mindre än två terrasser. Hade gärna hängt hängt här lite till. Hittills andra gången i går som vi blir uppgraderade till bästa rummet helt okommenterat vid bokning av poängnatt med BW. Ett poängprogram som är lite underskattat,
Hyatt Regency Osaka, Diplomat Suite, bokat med poäng. Mycket bra poängvärde.
Hotellet ligger avsides, men det finns gratis shuttle bus till centrum.
Regency Club är helt OK.
Juniorsvit våning 18 AC Marriott Gran Canaria, gjorde 2 bokningar och använde suits nightes för den andra. 2 balkonger så utsikt åt 2 av 4 håll på hotellet.