Fredrik Andersson
Medlem
Måste säga att jag blev lite besviken, flyget gick i tid och resan blev över förväntan.![]()
Det är inte ofta man hoppas att det ska bli problem....Så sorgligt att det gick som det gick....
Måste säga att jag blev lite besviken, flyget gick i tid och resan blev över förväntan.![]()
Helt rätt, det är inget bolag jag skulle använda om jag hade tid att passa. Men 27 timmar mellan flygen och med rättigheten att avboka/ändra det andra flyget gratis så var det ett solklart val.Ja, om man inte har en tid att passa, så kan det säkert vara bra. Men har man en tid att passa så tror jag inte man vågar chansa.
Kul att höra! Jag vill inte heller göra promotion för Norwegian (ja, inte för något flygbolag för den delen, det är inte mitt jobb) men det är faktiskt uppfriskande med en nyanserad bild som omväxling.Jag kan inte tänka mig att något annat flyg i ekonomi med valfritt bolag kan bli bättre. Problemet är väl när det strular, då är nog majoriteten av andra flygbolag bättre.
Köpte ett 6-pack carlsberg på Arlanda för 39kr, frågade om det gick bra att förtära på planet, inga problem vart svaret. Så jag föll till föga och köpte faktiskt chips. Så notan landade på 1299+ 4$. Det kan jag leva med.
(Och dom serverade även kaffe och vatten i glas gratis)
Vill inte på något sätt göra promotion för Norwegian, men om man har klart för sig vad som kan hända vid strul, så är det oerhört prisvärt jämfört med vad man får.
Med enkelbiljett till USA lär du dock råka ut för SSSS på utresan och intensivare förhör av CBP vid ankomst![]()
Ja, du kan delbetala hans resa.Är det någon här som är bekant med Norwegians lojalitetsprogram och hur man använder deras CashPoints.
Hade tänkt boka ett flyg åt en vän, går det som med SAS Eurobonus att jag använder mina cashpoints för att delbetala hans resa?