Senaste nytt

Ge bort guldkort som Eurobonus Diamond

Jag gjorde det unde förra året. Gav bort ett EBS och sen när jag kom över på EBD gav jag bort ett EBG Och efter att ha gått förbi min intjäningsperiod i februari fick jag ge bort ytterligare ett EBG. Behövde inte maila kundtjänst

Jag kommer troligen att bli EBD några veckor innan min intjäningsperiod slår över. Säger du att jag kan ge bort ett kort inom perioden och ett efter att den nya perioden börjar den 1:e oktober?
 
Så då kan man dela ut tre guldkort genom att uppnå diamant en gång? De två som nämnts och sedan ett tredje under "Grace period"?
 
...men i övrigt ger det i dagsläget inte så mycket...

Detta tillsammans med vad som rapporteras vara hygglig sannolikhet för uppgraderingar på longhaul ger bra värde tycker jag. Det är bara dubbelt så svart att uppnå som guld men ger alltså 7,5 guldår extra. Kommer snart nå EBD och tyckte först inte det var så upphetsande men efter att ha läst på tycker jag som sagt att värdet är ganska stort.
 
Toppen