Senaste nytt

BusinessClass.se Loungen™ 2016

Status
Stängd för vidare inlägg.
Sat 30 Apr. 2016 7:30-9:30 HUI VN Business class Lounge. Kan ikke gæste men vil gerne mødes
Sat 30 Apr. 2016 14-15:30 SGN Skyteam Business class Lounge. Kan ikke gæste men vil gerne mødes
Sun 01 May 2016 07-08 CAN Skyteam Business class Lounge. Kan ikke gæste men vil gerne mødes
Sat 07 May 2016 15-17 MNL Skyteam Business class Lounge. Kan ikke gæste men vil gerne mødes
Sun 08 May 2016 07-09:05 CAN Skyteam Business class Lounge. Kan ikke gæste men vil gerne mødes
Sun 08 May 2016 12-15:30 SGN Domestic VN Business class Lounge. Kan ikke gæste men vil gerne mødes
 
Gjorde precis ett snabbstopp i SJs lounge på Stockholm Central. Kan tipsa om att Luzette är där idag och bjuder på mat som nåt slags reklamjippo istället för de vanliga ölkorvarna och nachochipsen.
Kan vara värt att ta vägen förbi om man har möjlighet.
 
PÅ väg till Göteborg efter en dag i Uppsala, en GT, lite mat mm på ARN T5 gold innan det är dags att springa över till T4
 
Godmorgon från Qantas Business Lounge Melbourne på väg till Cairns!
Riktigt bra frukost för att vara en inrikeslounge.
image.jpeg
 
Nån i CPH som kan gästa in mig vid ca 10.30 idag Finns det dusch? Har flugit TAG-MNL-IST än så länge. Ska vidare till LIS.
 
Arlanda SAS Gold T5. Väldigt lugnt och skönt idag. Rätt tomt på folk överhuvudtaget på Arlanda så här på fredagsmorgonen. Lite pre-Valborg? Blir en liten dagstur ToR Berlin för att få ihop de sista poängen för att behålla EBD (nåja - har lite jobb inplanerat också).
 
ARN SAS Guld loungen T5 på väg till OSL med SK 843, sedan blir det lite BA under dagen. Känns inte alls som om loungen är välbesökt idag, trots att klockan är 07,00.
 
  • Gilla
Reactions: doc
Status
Stängd för vidare inlägg.
Toppen