Senaste nytt

BusinessClass.se Loungen™ 2012

Status
Stängd för vidare inlägg.
Scandinavian Lounge, OSL! Fajtas med internetuppkopplingen här, som vanligt...
Rätt så mycket folk här nu.
Avgång till KEF kl 10:00. Vi landar kl 10:45 lokal tid - känns som en väldigt lång morgon/förmiddag detta.
 
Scandinavian Lounge, OSL! Fajtas med internetuppkopplingen här, som vanligt...
Rätt så mycket folk här nu.
Avgång till KEF kl 10:00. Vi landar kl 10:45 lokal tid - känns som en väldigt lång morgon/förmiddag detta.

Den trippen gjorde vi i augusti förra året. Lång resa som sagt och tidig morgon. Enjoy!
 
Och jag sitter i KLM Crown Lounge på AMS och inväntar 12:55 till Kiev. KLM.s biljettsystem vet f.ö. inte att ODS är Odessa, utan säger "City ODS".
 
Sitter i Salon Vallee de Mai loungen på Mahe , Seychellerna å väntar på avfärd till Stockholm via ADD-CAI. Läcker lounge som tillhör Air Seychellerna. En Black Lable sitter inte helt fel.

Ingången IMAG0821.jpg

Några bilder innifrån IMAG0826.jpgIMAG0824.jpgIMAG0823.jpgIMAG0822.jpg

Fräch toalett(frun tog bilderna var ej in på damernas! :p) IMAG0830.jpg20120905_155434.jpg20120905_155220.jpg

Vy över landningsbanan IMAG0827.jpgIMAG0825.jpg
 
Last edited:
Tillbaks i verkligheten, ADD Cloud 9 Loungen. Ganska lugnt då vi kom vid 19 bläcket men nu e d smockfullt. Ingenstans att byta om så d fick bli WC, ingen höjdare I can tell U... :(
Dryga timmen till avgång så man får väl försöka härda ut.
 
God morgon från Sas Business Lounge GOT. Var förste person in! Trevligt frukostutbud med både leverpastej, ägg och fil. Idag blir en bra dag :D
 
Nu på CDG i Sas Business Lounge. Varmt som tusan och lite snålt utbud...

Vem har sagr att det är svårt med transfer här? Kom av planet och såg att Aegean gick från samma satellit. Behövde inte ens passera security. Hade egentligen velat gå till Star Alliance loungen, men hittade den ej...

Klockan 13 väntar Aegean Airlines i Business Class till Aten och därefter boende på Sofitel Athens Airport. Finkameran är med så rapport kommer!
 
Last edited:
SL i CPH. SAS ville ha 824 SEK för ombokning så nu blir det GT fram till SK414 tar mig till ARN. Ikväll övernattning på Royal Viking så det blir några drinkar i SkyBar. SK414 f.ö. en skön MD-80!
 
Status
Stängd för vidare inlägg.
Toppen