Senaste nytt

BusinessClass.se Loungen™ 2012

Status
Stängd för vidare inlägg.
På väg hem från ännu en resa till det "underbara" Ryssland just ni i SAS loungen i HEL och väntar på KF601 till CPH sedan vidare med SK438 till GOT och SEMESTER :cool:
 
Jag kommer att befinna mig i Menzies Executive Lounge i T5 på ARN idag från gissningsvis 14.00, om någon känner för att säga hej :)

Missar Farnborough-gänget med en timme, får se till att hänga på nästa gång!
 
SAS SL på Arlanda på väg till Visby. Ganska lugnt, mitt emot mig sitter en amerikansk pensionär som precis har tagit fram garnnystan och börjat sticka. Hon sticker ut lite från mängden.
 
Sitter nu ett par andra (yngre) amerikaner mitt emot mig. De tycks vara väldigt imponerade av maten här och beklagar sig gång på gång över amerikanska lounger och att de bara innehåller chips. ;-)
Personligen tyckte jag maten idag (skinka & sallad) var lite tråkig.
 
Undrar om alla 18 Farnborough-resenärer kommer skriva ett meddelande i den här tråden från Menzies-loungen om sisådär 2 timmar :rolleyes: Önskar er i alla fall en grymt trevlig resa!
 
Menzies-loungen, ARN T5! Mitt första besök här, faktiskt. Ganska lugnt än så länge. Verkar som om att jag är först på plats av londonresenärerna.
 
3e Servisair loungen denna vecka, nu på MAN. Slapp iaf dra ett av gratisbesöken på Diners-kortet denna gång. Fester loss på öl och snacks, inte mycket matnyttigt här.

Trevlig helg
 
Status
Stängd för vidare inlägg.
Toppen