Remington Steele
Medlem
Är det någon som testat alla PP-lounger? Är det Oman air som är bäst? Har bara testat Star Alliance.
Om jag hinner, kan jag svara inom 2,5 timme. Men risken är stor att Anantara Siams lounge är så mkt bättre att jag stannar till sista sekundÄr det någon som testat alla PP-lounger? Är det Oman air som är bäst? Har bara testat Star Alliance.
Hade några dagar i loungen hos Anantara Siam förra veckan - bra lounge men hade nog inte suttit där flera timmar istället för att vara ute på flyplatsen.Om jag hinner, kan jag svara inom 2,5 timme. Men risken är stor att Anantara Siams lounge är så mkt bättre att jag stannar till sista sekund![]()
Besökte EVA loungen för några dagar sedan. Var okej, men tycker den är för mörk (svart/mörk inredning), och matutbudet imponerade mig inte.
Då undrar jag vilken lounge jag ska till?Hade några dagar i loungen hos Anantara Siam förra veckan - bra lounge men hade nog inte suttit där flera timmar istället för att vara ute på flyplatsen.
Vi hängde på Silverkris men hade inte mkt tid på flygplatsen pga hyfsat tidig flight till Singapore och den loungen var precis vid gate.Då undrar jag vilken lounge jag ska till?
Så här långt är alla långt ifrån Anantara. Silver Kris (champagne) bäst så här långt, men inte PP.
När jag har en sen avgång med Thai så brukar jag checka in runt 6-7 på kvällen och startar då med 3 rätters hos Singapore, fortsätter sedan till EVA för en dusch och lite rapporter och mail, glass mm medan jag avrundar hos Thai i baren vid A/B gaterna. Thai avgår oftast från A/B/C och det blir lite vandring men jag tycker det är lite kulInstämmer helt, hann testa alla tre och Singapores var överlägset bäst tyckte vi. Enda minuset var avsaknaden av dusch, men det löste sig fint hos EVA.