Senaste nytt

Är det ok upplevelse för pengarna med Club Europe?

Om du reser innan 16/12 se till att registrera för den här Boost your avios - British Airways kampanjen
innan du köper biljett, så får du nästan ihop poäng så det räcker till ytterligare en t/r biljett i business

GOT-LHR t/r i CE ger 1950 (+ elite bonus) +10.000 kampanjbonus (från GOT till London eller någon annanstans i GB kostar 18.000 t/r )
 
Om jag uppfattat det rätt kör BA sin 767a mellan ARN och LHR med konfigurationen 2-2-2 i club europe. Stämmer det att mittraden har ett säte blockat i mitten? Alltså borde man boka mittrad istället för fönsterrad om man vill få mer utrymme?
 
Last edited:
Om jag uppfattat det rätt kör BA sin 737a mellan ARN och LHR med konfigurationen 2-2-2 i club world. Stämmer det att mittraden har ett säte blockat i mitten? Alltså borde man boka mittrad istället för fönsterrad om man vill få mer utrymme?
Mittenraden är bättre i Club Europe på 767an ja.
 
British Airways Club Europe, hur är det?

Hej!

Ska flyga Club Europe ARN-LHR imorgon, första gången jag skall sitta framför gardinerna.. nåt att tänka på? Lounge?

Tack för alla tips :)
 
Toppen