Apropå: detta är en liten fuling, helt i linje med LH's allt mer intensiva kostnadsreduktionsjakt : Lufthansa trials first class overbooking - Business Traveller
Någon som vet vilken vodka som serveras? Russian Standard Imperia?
Vidrig Smirnoff i PET-flaska.
Vidrig Smirnoff i PET-flaska.
Det var väl i sämsta lagret för att vara F?
Usch då
Någon som vet vilken sorts kaviar som serveras? Finns JW Blue label bara i loungen, eller också på flygplanet?
Vodka är vodka, känns som om märket spelar mindre roll faktiskt. Om den kostar lite mindre men smakar gott så kanske det inte spelar nån roll? Allt i första klass behöver inte kosta en miljard för att vara godkänt.
Jag håller med om att det inte behöver kosta en miljard... Men att säga att vodka är vodka håller jag inte med om, jämför whisky är whisky. Det finns dålig (äcklig) vodka sen finns det bra (godare) vodka (vad som är vad är individuellt). Det är skillnad på smirnoff/absolut och ex grey goose/russian standard och prisskillnaden är ganska liten.