mha
Medlem
Första luckan är aktiv. Dock är det ju kanske lite svårt för gemene person om man inte kan läsa det i kalendern.Skulle inte kalendern öppnas idag?
Första luckan är aktiv. Dock är det ju kanske lite svårt för gemene person om man inte kan läsa det i kalendern.Skulle inte kalendern öppnas idag?
Första luckan är aktiv. Dock är det ju kanske lite svårt för gemene person om man inte kan läsa det i kalendern.
Visa bifogad bild 170567
Är det via hotels.com portalen?Första luckan är aktiv. Dock är det ju kanske lite svårt för gemene person om man inte kan läsa det i kalendern.
Visa bifogad bild 170567
https://www.hotelsbysas.com/ erbjudanden står med därÄr det via hotels.com portalen?
Ja precis. Menar att erbjudandet matchar kalendern och därmed är aktivt. Kalendern i sig saknas fortfarande för mig medÄr det via hotels.com portalen?
Vilka perks ger det att boka via sas.scandichotels.com? Bättre EB-kickback eller något annat?https://www.hotelsbysas.com/ erbjudanden står med där
Jag hade faktiskt tänkt boka ett Scandic-hotel genom http://sas.scandichotels.com/ idag, men nu verkar det ju vara fler nivåpoäng att boka genom denna portal istället.
Någon som vet om pris-garantin på Hotels.com fungerar på bokningar via Hotels By SAS? Försöker ställa frågan till kundtjänsten men svaren är modell hej kom och hjälp mig
Lägger man till att ”vanliga” hotels ger närmare 10% tillbaka (gratisnatt) blir kalkylen ofta ännu sämre.Nej, du betalar för poängen genom hotels by SAS. Priserna är generellt högre på hotels by sas jämfört med direkt hos hotels.com och det är långt ifrån alltid särskilt lönsamt om man jämför med om du bara lagt motsvarande summa på att köpa poäng. Det är samma som med många andra flygbolag som använder liknande portaler.
Praktiskt att använda om man bokar när någon annan ska betala, men inte så bra om man bokar för sig själv.
Framförallt SAS nivåpoäng. Har man inte behov av det går det nog att tjäna mer bonuspoäng på andra sätt. https://www.businessclass.com/forum/threads/sas-och-scandic-ingår-strategiskt-partnerskap.106219/page-75#post-1144549Vilka perks ger det att boka via sas.scandichotels.com? Bättre EB-kickback eller något annat?
Du har fortfarande rätt, men observera att man får olika pris inloggad eller ej på SAS portal. Så det kan se ännu värre än det är vid första ögonkastet.Nej, du betalar för poängen genom hotels by SAS. Priserna är generellt högre på hotels by sas jämfört med direkt hos hotels.com och det är långt ifrån alltid särskilt lönsamt om man jämför med om du bara lagt motsvarande summa på att köpa poäng. Det är samma som med många andra flygbolag som använder liknande portaler.
Praktiskt att använda om man bokar när någon annan ska betala, men inte så bra om man bokar för sig själv.