Senaste nytt

Tillgänglighet award flights med SAS efter 1 september

Ja, finns ju massor väldigt bra awards. Har för lite poäng… :(
Själv saknar jag 2-4-1 voucher just i dag.

Jag bestämde mig för ett tag sedan att FlyPremium skulle vara mer lönsamt för mig, både med hänsyn till möjlighet att ta ut och pang för pengarna. Att hitta 2 platser i business på riktigt långa resor är lite för mycket jobb för mig. Just idag hade det inte varit fel med en voucher dock.
 
China eastern via Budapest och prag borde ha extremt god tillgänglighet och från Shanghai kommer du i stort sett var som helst i hela Asien. Deras intra-Asien tycker jag ser bra ut, slippers på en 2 timmars-flight tycker jag säger en del.
Nja, flög med dem CDG-PVG en gång i business och det är förbud för all elektronisk utrustning ombord. Fick inte ha mobilen igång på 12h. Och piloterna rökte i cockpit. Aldrig mer
 
Toppen