Vilka långlinjedestinationer tror du SAS lanserar under 2015?

Wendestam skrev:Vet du det eller är det bara en gissning?Klicka för att utvidga...


Ligger på Expertflyer...



skjermbilde-2015-08-19-15-38-58-png.40246
 
pljung skrev:ARN-LAX verkar bekräftad, vilka fler blir det?Klicka för att utvidga...


Hvis man vet at det ikke blir BOS, og LAX er "bekrefta" fra bookingsystemet.... Do the math data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
 
Hahaha, helt fantastiskt, så jäkla bråttom kan det ju inte vara att ladda priserna i systemet... ARN-LAX är helt klart spännande, västkustdestination tackar vi för. Nu väntar vi bara på resten..
 
Med SAS utbyggnad av rutterna västerut så börjar man bli en bra partner till Finnairs satsning österut. Perfect match? ...kanske ett sammangående står på att göra - listan?
 
Tycker och tror Stockholm-Los Angeles är ett väldigt bra och genomtänkt val, känns som mycket av både affärsresenärer och turister, kanske till och med åt båda håll. Med tanke på hur bra SFO gått tror jag det ser ljust ut. Bra SAS data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
 
"Daily services to Miami will begin in northern autumn 2016, but with a split schedule operating from both Oslo (SK955/956, running four times per week) and the Danish capital Copenhagen (SK953/954, three flights per week)."
 
Schemalagd med A330, dvs de nya A330 242t (A330E på SAS-språk) eftersom de äldre inte har range. Men det var ju inte så oväntat kanske.
 
ARN-LAX borde vara A340n som frigörs från CPH-IAD. Då finns det destination(er) för A330 kvar. Det blir svårt att kominera med ICN?
 
Så: ARN-LAX och CPH/OSL-MIA. Vad gör vi nu?

Kommer tomten med fler paket?
 
Back
Top