Hej!
I mitten på september är det tänkt att det ska bära av (utresa ca 15/9, borta i ca tre veckor), och vi letar efter en kombination av minnesvärt resort-häng och lite "annorlunda" destination till ett hyfsat rimligt pris.
Efter lite research här, så tror jag att det bästa som jag kan sy ihop är följande då jag är relativt sent ute:
1. Turskish business-flyg ARN-BKK, inte det bästa, men ändock prisvärt och skönt att inte behöva åka economy
2. Sri Lankan, i ekonomi, till Mauritius. Där bor vi i sådana fall fem nätter på Conrad-resorten för poäng (king beach villa)
3. Sri Lankan i ekonomi till Colombo - stopp för lite utflykter
4. Flyg tillbaka till Bankok, och ut till någon (okänd) resort, alternativt åka till Angkor Wat eller något
5. Flyg tillbaka med Turkish i business
Kostnaden för Turkish är ca 12500pp, sri lankan på sammanlagt 3000pp ca. jag tycker att det verkar relativt OK - men vad tror ni, vad hade ni gjort?
För information så har jag 700k EB-poäng (dock för sent ute för att hitta några bra resor med SAS och vouchern), och jag har en försvarlig mängd Hiltonpoäng att spendera.
Stort tack!