Jo, jag tänkte på det också. Räknade på 50kr/portMan får ju dock räkna av att man får mat till 16 portioner som är något man ändå behöver köpa. Säg att varje portion är värd ca 60 kronor så blir merkostnaden ca 1300 för 10k poäng. Inget siperbjudande men inte helt dåligt heller. Lägger man sen också in bekvämligheten i att inte behöva gå och handla mm och värdesätter det blir kalkylen även lite bättre.