Fast om du kollar på den Brysselspecifika informationen, så säger de 3 timmarVad skulle hända om jag missar flyget hem och är där i god tid? På SAS hemsida står det att man skall vara på flygplatsen 1-1,5 timmar före avgång, låt säga att jag är där 1,5h innan och missar planet vems ansvar är det då?
Nu skall jag såklart inte vara så sent ute men är nyfiken.![]()
Skönt att höra att det nu går snabbare!Jag kom till flygplatsen 3,5h innan avgång, tog cirka 30 min från taxin till loungen, var en del kö vid den tillfälliga pre-checken sen var det varken kö vid check-in eller security.
Hälsningar från loftet.
Är inte Kristi himmelsfärd en lång helg i Belgien också? Nederländerna har det. Även om 15 kanske är extremtUndra om folk undviker Bryssel såhär efter det som hände eller är det vanligt med såhär lite folk (sk1600)?
Uppskattar till att vi var cirka 15 på en 737-800.
Visa bifogad bild 52205
Jo, och de tillämpar "bron".Är inte Kristi himmelsfärd en lång helg i Belgien också? Nederländerna har det. Även om 15 kanske är extremt