Då blir det väl 16000 poäng för en poänggivande biljett.
Fordi han skal have en Best-Availability så han tjener de 75 basispoint han manglerVarför 16000?
Känns ju sådär att köpa 1000 baspoäng för att jag behöver 75, men vad sjutton om det inte löser sig på annat sätt så får jag väl göra det.
Det blir ju billigare och snabbare än en MR till första bästa billiga desitnantion.
Så fort de sista flygningarna för året har postat (kanske mitten på nästa vecka) så kommer jag att sakna 75 EB bas-poäng för att nå upp till Diamond, vad tar man sig till?
Är less på att flyga för i år så då återstår det nog bara att köpa baspoäng eller be till en högre makt...
Nu får jag ångra att jag inte drev på hårdare att kräva mina ytterigare 600 poäng för en flygning SFO-LAS som jag skulle ha fått av en köpt uppgradering... Men jag lyckades tappa bort det nya boardingkortet och sen skulle United ha 20$ för att ta fram en kopia. Lätt att vara efterklok...Suck!
Några tips?
Då var de sista poängen för mina flygningar krediterade, nu står räkneverket på 99925 baspoäng.
Ringde just till Eurobonus, de förstod situationen och skickade ärendet uppåt för att se om de kan bjuda på 75 baspoäng.
Så nu håller jag tummarna. Fixar de det här så skulle jag bli väldigt glad!![]()