Ja det är nog så lågt du kommer med Star alliance om du inte vill positionera dig någonstans eller åka TAP. Ibland kör Turkish väldigt billiga biljetter från Tallinn.Hittade en Turkish för cirka 21k nu T/R Stockholm - Los Angeles (löser en separat T/R Vancouver från LAX). Känns väl som en trevlig kompromiss eller vad säger ni?
K-klass är nollad, så går inte att köpa längre. Dvs det finns inte längre någon tillgänglighet till det priset. Ser inte hur fare rules ser ut i mobilen, kan det vara något förköpskrav som stökar till det? T ex 14 dagar innanKollat med både ITA power tools och BookWithMatrix - Book flight itineraries from ITA Matrix men om jag inte missar något uppenbart så verkar den vara sjukt svårbokad.
Ja det ska Matrixen göra, men tror inte att den uppdaterar i realtid. Den cachar nog en hel del. Eller så gick det över någon datumgräns där som gjorde att K-klass nollades ut.Stämmer, kollade i expertflyer nu och inga lediga i k på någon delsträcka. Inte så van vid att använda ita matrix men jag trodde att den bara visade tillgängliga biljetter? Iaf när man har valt "Only show flights and prices with available seats" ?
Förresten så ser nästan samma rutt (fast CPH istället för ARN ut) att gå på cirka 16 givet tillgång i k.
Ja det ska Matrixen göra, men tror inte att den uppdaterar i realtid. Den cachar nog en hel del. Eller så gick det över någon datumgräns där som gjorde att K-klass nollades ut.
Den från CPH, är den möjligtvis prissatt till 16k i danska kronor istället för svenska?