Posta din utsikt! (Hotell)

img_20250530_204844_5-jpg.165444





Comfort Hotel Runway, Oslo, Norge.
 
Radisson RED Liverpool rum 305, första gången jag bor på ett RED

Känns lite hippt, modernt designat med tgelvägg i rummet bland annat.

Överraskad att det är trägolv på ett hotell i England, på detta golv ligger det ett par kvarglömda kalsonger från någon gäst före mig.



Vid frukosten saknades det brödkniv, jag frågade efter en och då drar han ut en lådaoch ger mig sådan köttkniv man får när man beställer en köttbit!

När jag skall skära en bit av baguetten så är den frusen!



Rekommenderar inte detta hotell, om man inte vill betala ett lågt pris, 89£ är det jag betalar.

Var bokad på Hilton Liverpool där var priset 149£, men har redan kvalificerat mig för HHD, siktar att få behålla VIP hos Radisson.

I kväll blir det tåget till Manchester Airport för att bo på nästa Radisson




img_1904-jpeg.165525


img_1907-jpeg.165526


img_1906-jpeg.165527


img_2233-jpeg.165528





.
 
Radisson Blu Manchester Airport rum 942 som är ett EXECUTIVE CLASS room med tillgång till lounge, där verkade det serveras alkoholdrycker under hela öppettiden.



Kallskuret och det serverades även några varma små saker, en kött och lökpaj inte större än en mazarin ”skruvade räkor” var friterat.



Nu blir det att gå till terminalen och ta SK2548 till ARN.

Jag vet vem som kommer att sitta på 1F, känner honom inte men satt även bredvid honom på ut resan, han frågade när jag skall åka tillbaka jag sa på onsdag och samma plats, det samma sa han och även nu ser det ut som om vi får ett blockat säte mellan oss.




img_1910-jpeg.165572





Maskinen i fronten är Jet2 737-800 till Rom som LS987
 
Back
Top