Någon som har erfarenhet av att blivit uppgraderad när man fått rum bokat genom Friends and Family på Radisson? Har fått ett dunderpris på Radisson Martinique, Manhattan genom en bekant. Nackdelen är att jag endast fick ett standardrum och vill överväga chansen att bli uppgraderad (är CCG) innan jag bokar ett annat hotell. Bryr de sig om status när man är bokad via Friends and Family? Tack!
Låter ju inte dummt,Radisson Blu Royal Park Solna, bokade standardrum fick "terrassrum". Frågade redan innan per mail om det fanns möjlighet att få en flaska mousserande på rummet vid ankomst då frugan hade födelsedag (räknade självklart med att betala för detta). På rummet stod mycket riktigt en flaska med 2 glas samt ett gratualtionskort och som grädde på moset så bjöd de på detta. Fantastisk gest måste jag säga.
Tycker detta hotell är mycket prisvärt. Bokade under 30% kampanjen för 700 kr och förutom skumpan, riktigt bra frukost och uppgradering så har man även fri entré till Haga Badet Spa.
Låter ju inte dummt,
Ett av de få Radisson Blu jag inte har provat i Stockholm, lägger till den på "bucket list"
+1Njaaaa... Som CCC sist blev jag placerad i ett konferensrum på en utdragbar säng
Har inte blivit uppgraderad på 4 vistelser som CCC och tyvärr ej fått någon av den service du beskriver.
Gymmet och den delen är kanon samt läget vid parken, men inte alls nöjd med övrigt.