Senaste nytt

Ekonomi + Business eller 2 x Premium Ekonomi med Lufthansa?

Med alternativ A2 och B kommer jag dessutom att ha (minst) 17 000 miles över, som räcker till en enkelresa inom Europa, men vad ska jag boka? Troligtvis kommer jag ändå att få vaska biljetten för att landet i fråga kommer att kräva ett 2000-kronors CPR-test.

Chansen att du hittar en resa inom Europa på en rea för under 2,766kr är ganska stor, jag skulle helt klart lagt dessa miles och kronor på business åt båda hållen, det är väl uppemot 10 timmars flygning minst så skönt att slappna av i business på en sådan lång flygning
 
Flög longhaul eco med LH för lite sen och drog tillbaka mitt bud på upgrade till premium eco efter att ha sett sätena ombord på utresan.
 
Jag valde alternativ A1. Resterande 12000 miles kommer jag att byta in mot ett presentkort på 400 SEK hos Jula eller NetOnNet. Tack för alla råd!
 
Toppen