Senaste nytt

Dr. Miles Workshop i Stockholm: lördag 2015-OCT-10

Tack.
Om det finns några kostander kring workshoppen (t ex fika[ej alkoholhaltigt], läsk, smörgås osv), vänligen meddela gärna här. Så att andra deltagatna vet om det och eventuellt ta med jämna pengar ifall du inte använder iZettle. :)

Jag ställer en kontantburk på plats så kan ni som deltar betala vad ni tycker är bra för er konsumtion. Däremot inga garantier för vad som faktiskt finns i ölkylen, troligen mest blandad lager och lite IPA. Alkoholfria alternativ också så klart.

Vill man äta under tiden så föreslår jag att deltagarna tar med sig mat :) Någon form av tilltugg kanske (!!!) finns också.
 
Jag ser att de flesta (hittills) vill köra förmiddag. Dr Miles får styra men det spelar ingen roll vilket för lokalens skull. Den är tillgänglig hela dagen.
 
Toppen