Senaste nytt

Dr. Miles Workshop i Stockholm: lördag 2014-MAR-08

Jag är gärna med också. Jag borde nog också kunna fixa lokal(er), ett konfrum för 6 pers och ett för åtta-tio, men jag måste fråga först och alla är på semester.

Jag håller på och skriver ett litet Exceldokument som räknar ut vad som är bäst när man bokar Carlsonhotell, pengar, poäng eller pengar+poäng, som jag gärna skulle vilja få input av gruppen på när man ändå är tillsammans.
 
Vilket fantastiskt förslag, om man får önska så september utom sista helgen är i IST då.
Kom på hur många tror Ni att det kan komma och hur lång tid tar ett sådan kurs?
Kan fixa lokal och fika för ca 75 kr per person mitt i stan max 40 personer.
 
Last edited:
Jag tror tyvärr det blir svårt att vara mer än 10 pers. Iaf första gången. Man behöver känna på hur det är att göra en sådan här grej. Däremot skulle man säkert kunna köra det i lite större variant vid ett senare tillfälle, men då blir det nog mer seminarieform.
 
Yess! Jag är på!

Om det blir fler än 10 pers. ... kanske boka lämplig lokal och vi delar på kostnaden. Frugan har bra koll på lokaler i centrala Stockholm.
 
Toppen