Senaste nytt

Dagens bild

Ligger i o glassar på Revere Beach i Boston. Stranden ligger precis under Logans inflygning så varenda plan passerar över oss.
Ganska maffigt när BA213 (747) flög över oss på 500 ft.

20160704_131636.jpg
 
LATAM överraskade med tonicvatten som jag aldrig tidigare prövat. :) Namnet passar även bra här på BC.se. Nørdic och Bombay Sapphire. Det blev nog bra med utbud på tanke med vad LA705 på FRA-MAD kostar... ;) (Finns bl.a. i Deals från @Dr. Miles.)

DSC04638.jpg
 
Kan bara hålla med. Ångrar ibland att jag valde Eurobonus. Åkte Shanghai t/r med deras gamla kabin. Tre månader innan åkte jag Ryan air från Paris till Gbg. Samma sak.
Nu är inte jag någon entusiastisk SAS fantast, men skulle det strula med försenade eller inställda plan eller dylikt så skulle jag definitivt önska att jag satt på en SAS bokning och inte en hos Ryanair. Sedan att service nivån är snarlik kan jag nästan hålla med om.
 
Toppen