Senaste nytt

Dagens bild

image.jpg
 
Ja. Det ser ut som att Swedavia måste börja tillämpa ett lojalitetsprogram. Antar att du blev denied boarding.
Var en av de sista som kom med, de bakom blev denied boarding och fick bli ombokade till nästa buss. :)

Får nog tacka mina otroliga kunskaper om T4 som gjorde att jag och nästan alla bakom (följ den som går före?) gick ut från gate 34 och mot gate 32 (som för er som inte vet, inte ligger åt samma håll som bussen som går från gate 30D)
Screen Shot 2018-04-14 at 10.13.54.png

iom att alla andra gick fel kunde jag enkelt ta mig till bussen och komma med första så att man kunde ta sig in på Pontus snabbt ;)

Såg även att kartan över bussgaterna är fel, gate 30D är längst ut och inte längst in som visas på kartan (https://www.swedavia.se/globalassets/terminalkartor-arlanda/arn_terminal-4-a4_webb.pdf)
 
Toppen