Hälsar från Al Mourjan Lounge i Doha. Bussgate till Stockholm och samma flygplan som 2017 tog mig till Tokyo Haneda. Tror att någon försöker säga något till mig. Efter en dusch och frukost är jag på banan, men logistiken i loungen skulle behöva en total översyn. Lång väntan på både plats i restaurangen, maten och duschen.
Hälsningar från SAS Guld ARN dagens första flight blir till MUC med Lufthansa väldigt tomt i loungen och ingen i säkerhetskontrollen före mig.
Var tvungen att ordna ett antigen test i natt då ZRH kräver det för resande från AMS
God morgon från SAS Gold Lounge, Arlanda T5 Nu börjar jakten på regnbågens slut, där jag hoppas finna en skattkista med ett diamantkort. Vi börjar veckan med SK1827 Nice.
Men väldigt illa valt tillfälle känner jag.
Hej hej från Hugo Junker Lounge på DUS. Full service med tre varma rätter att välja på. Gött. Och utsikten blev just väldigt fin när Emirates A380 landade och parkerade utanför fönstren borta på C-terminalen