Senaste nytt

BusinessClass.se Loungen 2019

Status
Stängd för vidare inlägg.
Lugnt och skönt hos Pontus på ARN idag. Fräscha mackor och nybakade pain au chocolate. Kilar nog strax över till SAS för att komplettera frukosten där innan avresa.
 
Idag blev det besök på Marconi Business Lounge i Bologna (BLQ). Loungen I sig en vanlig kontrakt lounge med dåligt utbud av mat och dryck. Däremot är vi ju i Italien så det fanns naturligtvis bemannad kaffe var med två baristor och mycket bra kaffe!

Egen FastTrack från inne i loungen var väldigt smidigt. Enligt info på lounge buddy skulle den vara stängd på lördagar men i verkligheten var den öppen.

Dessutom fick en kollega som skulle flyga Ryanair komma in som min gäst eftersom jag hade både star gold (för min egen flight) och priority pass. Han registrerades som ordinarie på mitt pp, så ingen gäst avgift. Snyggt och flexibelt hanterat.
 
D52AB3E6-F9BE-4820-8B7A-C240D6B93F43.jpeg
Tidig morgon i Senator loungen A i Zürich. Egg of your choice!! Något för SAS!
 
En hälsning från Airport lounge på VTE. Toppenutbud för gottegrisar, noll för oss som gillar mat. 3st tjejer är anställda för att sköta kaffeautomaten, men sålänge vi har suttit här har ingen beställt kaffe. 20190522_195530.jpg
De färgglada stolarna som det rapporterats om här tidigare är utbytta mot mer diskreta i beige ton med elefanter på.
 
Status
Stängd för vidare inlägg.
Toppen