Senaste nytt

BusinessClass.se Loungen™ 2015

Status
Stängd för vidare inlägg.
Hej från Thai silk lounge Hong Kong Airport. Hong Kong Airlines ställde in flighten och bokade om mig till Thai.
fb4fe03ac9f1d7cb2e9dbe8c282b9546.jpg
a7392a94bb7eacb1de58642ac5d9dc6d.jpg
 
Fick möjlighet till snabb morgonkaffe i nya Sas Guld loungen innan fakiren till CPH. Riktigt snygg inredning. Nu får jag vänta tills jag blir insläppt igen
 
På väg hemåt. Nu i Thai royal silk loungen vid E-gates på BKK. Inget speciellt här men skönt att sitta ner. Finns enklare mat o dryck.
2f309260a6f36f797016d644cbc6c598.jpg
Du belyser problemet med BKK. Airside finns det inte ett enda riktigt bra ställe att äta på, vare sig lounge eller statuslös. TG F är väl ok men inte någon wow-känsla. Deras mat är i linje med de minst dåliga restaurangerna på flygplatsen.
 
Hälsningar från SAS Gold i CPH. Det är jag som medhar fru, samt sönerna 2,5 år samt 3 månader. Den sistnämnda producerar något illaluktande som bäst, han ber om ursäkt... Flyget till Helsingfors nästan 90min sent.
 
Status
Stängd för vidare inlägg.
Toppen