Även Classic och Gold - har nu endast 1MR/kr.
Är det slut på 3MR/kr i utländsk valuta från och med idag eller är detta också från 1 juli?
Det stämmer, dvs det är inte längre ett bra kort om det är sas eurobonus poäng du är ute efter. Då finns det andra kort du bör använda.
Det finns dock massa bra förmåner och andra partners där utväxlingen är betydligt bättre, vilket fortfarande gör kortet slagkraftigt för de med rätt profil. Tror inte tanken var att det skulle vara bästa kortet för att samla eurobonus, vilket det sedan blev och nu ser vi förändringarna.
Eller 8 MR till 1 Hilton och 5 MR till 1 Radisson.Är inte 10 MR till 5 Radisson Reward eller 10 MR till 8 Hilton Hounors helt ok växelkurs om än kanske inte de bästa sweetspoten i de programmen finns i Sverige?
Eller 8 MR till 1 Hilton och 5 MR till 1 Radisson.
Visa bifogad bild 110000
Kanske en dum fråga. Men var hittar ni denna informationen? Jag har inte fått något mail och kan inte hitta något på hemsidan heller. Menar alltså de nya villkoren.
För: Mer poängSitter inne på en del MR-poäng och funderar om man ska växla till SAS EB innan 1 augusti. Någon som kan argumentera för och emot?![]()