Nedan endast gällande flyg.
Är det ngn av de tidigare nämnda apparna där det funkar att bara mata in PNR+efternamn och sedan kommer allt in per automatik (som ”check my trip” fungerade en gång i tiden)?
Oklart hur många ni är som ska resa? :rolleyes:
Om ni åker med SAS awardbiljetter räcker det med 80K poäng och en 2-4-1 (om ni är 2 pers).
Det går inte boka premium economy med SAS partner award (Sky Team).
Sant. Önskar det fanns ett knappval för ”tryck 5 om du vill betala SEK50 för kunnig och engagerad agent”. Problemet är väl att kötiden skulle skena iväg…..
Självklart trist att utbudet minskat och att X2-faktorn kvarstår på de bolag som skulle kunna öka tillgängligheten (till Asien/Australien och Sydamerika). Det brukar det dock lösa sig om man kan vara lite flexibel med datum och destination (även om det kräver tid och tålamod).
Det som stör mig...
Var där förra året. Bodde på Hotel Tatra (läge och frukost var bra).
Stadskärnan är relativt liten så går utmärkt att promenera men blev några Uber också.
Slottet sett från södra stranden av Donau.
Utsikt från UFO-tower.
Parlamentet.
Gatukonst.
Grymt god öl, verkar tyvärr inte finnas i...
Har Sejfa liknande villkor som LF:s hemförsäkring för bostadsrätt? Läste genom villkoren men efter ett tag tappade jag konceptet när jag försökte jämföra….. o_O
Finns EB-erbjudandet kvar?
Om ja, går det kombinera med rabattkod?