Och pengar återförda till Amex idag!Ringde idag in och bokade av helgens resa till Umeå då mitt möte där ställdes in. Efter redan ett par timmar kom det refund notice!![]()
Har ett likadant case som dig gällande försvunnen refund för award. Kontaktade SAS via messenger som sa att de inte visste varför jag fick det meddelandet och att ärendet ligger i kön. Det märkliga är att den var sökbar för två veckor sen.Kors i taket, 2 av 3 avbokningar har jag nu fått mail om att de ska återbetalas.
Den tredje som var en award finns inte när man söker på hemsidan men kundtjänst säger att den ligger uppe (vet inte om man vågar tro på det).
Det där är så snyggt, finns andra tågaktörer som gör lika dant som jag varit i kontakt med.Amtrak sticker ut som klart bäst i klassen, så fort tåget ställdes in betalades pengarna tillbaka utan att det krävdes ngn insats från undertecknad.