Senaste nytt

BusinessClass.se Loungen™ 2013

Status
Stängd för vidare inlägg.
En mycket fin Lounge med bra utbud av drycker och mat. Finns både varm mat och smörgåsar. Snäppet ovanför SL i CPH som jag ser det. Dessutom lite folk, då inte så många amerikaner kommer in längre. Har också varit i Flagship Loungen på LAX och den höll också hög klass. All dricka är gratis och av god kvalite, så den är ett stort steg upp jämfört med "vanliga" inrikeslounger.

Tack kristerj för detta... Tänker testa denna om några veckor på väg till BGI från JFK. Dock är den avresa 08:00, så det blir väl bara lite frulle och en kaffe :)
 
Är på väg till LYS, sitter i Senator lounge på ZRH och njuter av ett glas vin och lite käk, ganska fin lounge faktiskt.
 
Hälsningar från SAS Scandinavian Lounge i ARN. Det ser ut att receptionen kommer att få helt ny form och stil. Annars mysig känsla med lite sänkt belysning. :)
 
SL CPH vid BC bordet. Inga taggar syns, och ingen gästbok. Springer iväg till Gate D2 nu, med SAS till Stockholm.
 
Lugnt i CPH hörnan så här sent på kvällskvisten..förutom det precis kom sms sk448 är 70min sen.....suck

Gästboken dock på plats nu.
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    209,4 KB · Visningar: 267
Last edited:
BAs lounge i SFO. Väntar på BA 284. Fantastiskt trevlig personal, går runt o fyller på champagne och kom nyss ut med varma handukar.
 
Status
Stängd för vidare inlägg.
Toppen