Bra tips! Även om det (för min del) inte blir så mycket poäng då jag inte har så mycket iCloud spend. Hamnar väl i samma kategori som presentkort egentligen, jag brukar fylla på mitt Spotify med presentkort från Eurobonus shoppen.För er med Iphones är ett tips att använda funktionen "Sätt in pengar" på erat apple konto i mobilen, det har funkat för mig tidigare att sätta in en slant på kontot genom mitt MC, sedan används dessa pengar primärt för att betala månadsvis för mitt Icloud abonnemang.
Om jag inte är helt ute och cyklar så kan man även använda detta saldo för köp på apple.seFör er med Iphones är ett tips att använda funktionen "Sätt in pengar" på erat apple konto i mobilen, det har funkat för mig tidigare att sätta in en slant på kontot genom mitt MC, sedan används dessa pengar primärt för att betala månadsvis för mitt Icloud abonnemang.
För er med Iphones är ett tips att använda funktionen "Sätt in pengar" på erat apple konto i mobilen, det har funkat för mig tidigare att sätta in en slant på kontot genom mitt MC, sedan används dessa pengar primärt för att betala månadsvis för mitt Icloud abonnemang.
Jag fyller alltid på kontot dessa helger. Det ska även fungera i fysiska butiker. Synd jag enbart handlar i deras butiker i USA. Det hade varit fint double dip hack om vi fick ha amerikanska konton. Fyll på US appstore med 40eb/100kr, handla sedan Appleprylar med Applecard och 3%CB.Om jag inte är helt ute och cyklar så kan man även använda detta saldo för köp på apple.se
Man skulle alltså kunna ladda på lite för att köpa en dator/mobil senare.
Den brukar vara personlig. Jag hsr inte fått något mail vid de senaste kampanjerna heller, men håll utkik i sas-appen så dyker det nog upp där om ett tagHar inte fått mailet. Kan någon dela länken som gäller för att registrera sig?