De skrev inget om att man måste vara medborgare i ett Schengenland, bara bosatt inom Schengen. Så att det är en destination inom Schengen är väl i så fall helt säkert.Seoul kräver väl inget visum för Schengenmedborgare?
Om man åker 2 pers är det ju mer rimligt, (295E)Jag hade inte möjlighet att åka förra gången. Har anmält mig till denna gång, men 295€ per natt för hotell är väldigt dyrt, särskilt som man redan betalar 60000 poäng för vad som troligen är inom EU/Schengen. Fredag till måndag är inte direkt upplagt för någon längre flygresa.
Att ha ett foto på familjens alla pass i ett dedikerat album i mobilen är en sån där lifehack som spart mig oerhörda mängder tandagnissel.Skit att jag inte har med mig mitt pass på jobbet. Det försinkar.
Den var öppen redan innan 12:00... Typiskt SAS...Nu är anmälan öppen i appen
Har det någon praktisk betydelse?Den var öppen redan innan 12:00... Typiskt SAS...
Det vet jag inte, hoppas verkligen inte det.Har det någon praktisk betydelse?