Deal: Flyg med Lufthansa och SWISS i First Class från 15 599 kr
och
startar nyårsförsäljningen tidigt i år och erbjuder fantastiska priser i First och Business Class för resor fram till december 2021. Populära destinationer såsom Dubai, Bangkok och Singapore är tillgängliga från 15 599 kr i First Class och 9 999 kr i Business Class, inklusive kostnadsfri ändring av resedatum.
Vi är många som gläder oss över de senaste positiva nyheterna om vaccin och har förhoppningar om att resa mer normalt i 2021 – och just denna kampanjen ifrån Lufthansa och SWISS kan vara en god anledning att blicka framöver. Erbjudandet gäller för bokningar fram till den 5 januari 2021 för resor till och med den 10 december 2021. Kampanjpriserna förutsätter att man är två personer som reser tillsammans. Det finns inget minimumkrav på längden av vistelsen på destinationen, men du kan vara borta i högst tre månader. Tillgängligheten på lediga datum för kampanjpriser är ovanligt bra, särskilt i Business Class. First Class fylls dock relativt snabbt, eftersom det vanligtvis endast finns tillgång till två säten till kampanjpriset per avgång. Prisexempel per person:
Lufthansa First Class
- Dubai från kr 15 999 - Bangkok från kr 20 499 - Hong Kong från kr 22 999 - Johannesburg från kr 23 999 - Singapore från kr 22 999
Se fler destinationer och beställ direkt från Lufthansa.
Här kan du läsa mer om Lufthansas First Class.
Swiss First Class
- Dubai från kr 15 599 - Hong Kong från kr - Johannesburg från kr
Se fler destinationer och beställ direkt från SWISS.
Här kan du läsa mer om SWISS First Class
Se fler destinationer och beställ direkt från Lufthansa.
Här kan du läsa mer om Lufthansas Business Class.
Se fler destinationer och beställ direkt från SWISS.
Här kan du läsa mer om SWISS Business Class.




