Senaste nytt

[Semi-live] Den ”enkla” vägen till BC-träffen i Barcelona.

Från start på östkusten beger vi oss nu mot ny östkust och närmar oss målet!

Som man kan tänka sig i Tyskland så fungerade prioboardingen exemplariskt!

IMG_6260.jpeg


IMG_6261.jpeg

Bra med benutrymme på denna a321neo!
 
Då har jag äntligen landat i Barcelona :) Ånyo helt fullbokad flight. Inget extra som SEN. Bekvämt och bra säte. Vatten och choklad (good enough). LH levererar en stabil produkt men inget extra som jag upplevde att LO gjorde.

Blev bussgate, men gick snabbt och med raska steg kom jag med metron till stan under 10min från att jag blev avsläppt från bussen (hann precis!)

IMG_6263.jpeg


Kort promenad från Europa Fira till kvällens härbärge Hampton by Hilton Barcelona Fira Gran Via!

IMG_6264.jpeg

IMG_6265.jpeg

IMG_6266.jpeg




Här tänkte jag runda av, hoppas ni uppskattat mitt första försök till en reserapport. Hade nog önskat mer öl och fika, men energin tog lite slut på MUC pga lite för lång layover på nästan 4h, får blir bättre nästa gång :) Tack till alla som följt och tack till BC utan er skulle jag fortfarande varit en omedveten resenär och aldrig gett mig ut på äventyr som dessa!

Nu blir det BC-träff i Barcelona! :cool:
 
Toppen