Senaste material av srg

  1. S

    Trafikvarningstråden

    https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/Rr77qd/aftonbladet-direkt?pinnedEntry=1471755 Aviators baggageanställda på Kastrup har gått på möte.
  2. S

    Hotels.com förändrar villkoren i sommar för rewards

    Nej man måste fortfarande ha 10 stämplar för en bonusnatt. Om man har 8 stämplar och bor en bokning som är två nätter där en av nätterna är en bonusnatt så får man 1 ny stämpel som räknas mot nästa bonusnatt och triggar alltså inte någon ny bonusnatt just då.
  3. S

    Hotels.com förändrar villkoren i sommar för rewards

    Dom saknas i listan.
  4. S

    Dagens bild

    Monument to the Heroes of the Air, Monumentul "Eroilor Aerului", på Bulevardul Aviatorilor, Bukarest.
  5. S

    Resor med öl

    Ett till; Anagram!
  6. S

    Resor med öl

    Bryggeri-hopping i Bukarest; Zăganu och Hop Hooligans.
  7. S

    Trafikvarningstråden

    Ser ut att blåsa lite iaf.
  8. S

    AmEx - var hitta spend year-to-date?

    Inte kunnat se på någon dag, har inte gått över 300K.
  9. S

    Resor med öl

    Förutom dom nämnda, där jag håller Alus Biblioteka helt klart högst för öl och soft ställe, så har också Beer-House & Craft Kitchen några kylar med både lokalt och internationellt.
  10. S

    Posta din utsikt! (Hotell)

    Våning 19, "Premium high floor city view" eller något sådant hette det. Poolen och poolbaren i vinterskrud längst ner till höger i bild har sett mer action :)
  11. S

    Posta din utsikt! (Hotell)

    Hotel Indigo Lower East Side New York by IHG
  12. S

    Resor med öl

    Riktigt bra!
  13. S

    Resor med öl

    Öl från ett fruset NYC. Other Half, Evil Twin DUMBO, Test Brewery.
  14. S

    Resemål vs Valutakurser

    En SEK till!
  15. S

    Dagens bild

    Deicing av SK957.
Toppen