Om jag bokar en bonusresa (enkel väg) med SkyTeam och nyttjar en 2-4-1, vad säger reglerna om att lägga till en retur längre fram?
Är det tillåtet men fortfarande återstår utmaningen att hitta någon som kan/vill göra det utan att man riskerar att få den redan bokade biten avbokad?
Inga Nivåpoäng än i mars, bara Bonuspoängen som kom in den 2/3
Förra månaden fick jag Bonuspoängen 26/1 och Nivåpoängen 7/2
Har brytdatum runt den 25:e varje månad
Men tänk om de i pyjamaser prioriterar att känna sig bekväma och struntar fullständigt i vad andra tycker?
Vem vet, ett par timmar tidigare de kanske tyckte synd om andra passagerare i First som sov fullt påklädda och blev allmänt åtlöje
Varje gång slutar den här diskussion med att det ska...
Spenderade förra hösten ett par dagar på hotellet nedan.
En liten oas mitt i stan där det var rikligt med plats åt alla, ibland kändes det som man hade hela poolområdet för sig själv.
Åt inte på deras restauranger men var bra och snabb service i poolområdet.
Hade ett Deluxe Room with Pool Access...
Jag tolkar texten där de skriver om EBG/EBD + familj bara är info som SAS egna lounger.
Stycket efter säger att access till de nya 3:e partsloungerna är inkluderat i Businessbiljetter.
Har helt och hållet missat att JAL satt in ett plan med First Class till/från Helsingfors mellan mars-september.
Finns dessutom gott om awards i F
https://seats.aero/jalf
https://www.jettoajet.com/post/woah-japan-airlines-adds-first-class-to-helsinki
Blir lite osäker nu så måste ställa frågan.
I billigaste biljettypen ”SAS for You” får Guldmedlem ta med ett handbagage?
Dvs, likställs den med en GO-Light biljett rörande förmånen?
SAS FOR YOU
Biljettpris utan handbagage och incheckat bagage. Endast en väska som får plats under sätet (40 x...
Jag får alltid in mina poäng från Amex den sista måndagen i månaden, senaste transaktionerna är 30/12, 25/11, 28/10, 30/9 osv
Förfallodatum för min faktura är alltid den 19:e i månaden