Senaste nytt

Den stora EuroBonus Diamond-tråden

Se länken i @Nemo's inlägg ovan...

Tyvärr gav det ej specifikt svar:
"Alla diskussioner om utbyte av ett EuroBonus extrakort ska ske i forumet Marknadsplatsen. Detta forum finns tillgängligt när man varit medlem en viss tid och skrivit ett visst antal inlägg. Vi har satt denna begränsning för att alla som deltager ska ha en viss medlemshistorik och för att undvika bluffinlägg, trolling och bedrägerier."

Men jag får mao vänta tills jag vart medlem viss tid och skrivit ett visst antal inlägg :) :)
 
Samma här. Well, olika brytperiod.
Nu provade jag iofs inte att ge bort ett kort när jag fick mitt diamond då denne som skulle få det hade en period som inföll i den nya perioden för mig.
Men SAS svarade så här:

Du får ge bort ett guldkort eller två silverkort under ditt år som
Diamantmedlem (från och med din uppgradering 140729 fram till
och med september 2015). Det blir inte en ny kvot då du går in
i den nya kvalificeringsperioden i oktober.
Du kan vänta med att ge bort ditt guldkort till oktober när/om din vän blivit nedgraderad till silver.
Du skriver även att utifrån hemsidan fått information om att du kan ge ett kort nu och ett senare. Är det information som står när du loggat
in på din profil? Om det står så kanske du har möjlighet att skicka in en skärmdump till oss så vi får se hur/vad det står och undersöka det
vidare med vår support.


:)
 
Toppen